Zichovec Sour Passion Fruit 12 °P 0,75 l

Značka: Zichovec
149 Kč / ks 123,14 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

 Zichovec, Sour, Svrchně kvašené

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vařený klasickou metodou Kettle Souring, kdy se do piva před chmelovarem přidají laktobacily. Mikroorganismy, které se přirozeně vyskytují v kysaných mléčných výrobcích. Laktobacily sníží pH piva, zvýší kyselost. Následně se do piva přidá velké množství pyré z maracuji (Passion fruit), které dodalo úžasně ovocité tóny, a to jak do vůně, tak i do chuti. Oproti klasickým pivům tohoto stylu je stupňovitost posazena trochu výše, abyste si mohli vychutnat větší komplexnost těla. Kyselost vyšší a pitelnost neskutečná. 

Alkohol 6,5 %

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká piva
Typ: Svrchně kvašené
Pivní styl: Sour
Objem: 0,75 l
Stupňovitost: 12 °P
Chmely: Vital

Pivovar Zichovec

 Zichovec logo

Náš příběh se píše už více než 8 let. Na začátku naší cesty jsme ani nesnili o tom, že bychom během tak krátké doby vybudovali úspěšný craftový minipivovar, jehož pivo budou čepovat ty nejlepší podniky v Praze, celé České republice i v zahraničí.

Dnes v našem pivovaru vaříme kolem 60 druhů piv ročně. Ačkoli je možné, že za chvíli už nebudeme oficiálně na papíře minipivovarem, neznamená to, že bychom se odvrátili od toho, jak jsme toto řemeslo vykonávali doposud, tedy s pokorou a úctou, ale zároveň i trochu bláznivě s touhou experimentovat. Víme, kde jsme začínali, jaké úsilí nás stálo dostat se tam, kde jsme nyní, a komu všemu za to vděčíme. Opravdu si velmi vážíme toho, že máme tak skvělou a věrnou základnu fanoušků, kteří nás podporují v cestě za neustálým posouváním české pivní craftové scény.