Raven Tropic edge 11 °P 0,75 l

Značka: Raven
115 Kč / ks 95,04 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Raven, American Pale Ale, Svrchně kvašené

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak nazvat pěkně nachmelenou APA s chutí tropických chmelů Motueka, Cashmere, Citra a Mosaic? Nějak nám došla fantazie, tak jsme se zeptali našeho Raven fanklubu. Přes silné kandidáty jako třeba "APA Jaromíra Soukupa" nakonec vyhrál Tropic Edge. 

Alkohol 4,7%
Hořkost 40 IBU

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká piva
Typ: Svrchně kvašené
Pivní styl: American Pale Ale
Objem: 0,75 l
Stupňovitost: 11 °P
Chmely: Motueka, Mosaic, Cashmere, Citra, Summit

Pivovar Raven

Blázinec. Tak by šel popsat náš první rok. V říjnu 2015 jsme k Vám vyslali naše první piva. Logo se dodělávalo ještě v noci před prvním závozem a my nervózně čekali na první reakce. Jako správný startup jsme si pronajali dvě garáže a naplnili je pivem. Zpětně si nejsme zcela jistí, jak se to stalo, ale najednou jsme byli vyprodaní. Pivovar začal rychle růst a my tam ve třech trávili kolem 15 hodin denně.

Po klasických pivech jako je APA, IPA a Stout jsme začali dělat to, proč jsme pivovar zakládali – experimentovat. Uvařili jsme první českou White IPA, Cream porter a později přidali první český kyseláč „Pilsener Weisse“, který spustil lavinu českých kyseláčů a konečně zodpověděl otázku, zda jsou Češi na tyto styly připraveni – rozhodně. Největším překvapením pro nás bylo, když jsme po 6 měsících vystoupali na Untappd.com na pátou příčku v ČR a vzápětí se dostali mezi naprostou českou špičku v magazínu Forbes.